یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد عصر امروز با حضور دانشجویان و فعالان فرهنگی دانشگاه و با هدف تبیین اهداف شهدا و ترویج آموزه‌های دفاع مقدس در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد در رشت برگزار شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد شهر رشت در این مراسم با بیان اینکه شهدا تجلی صفات عالیه بودند و این صفات را در جبهه‌های حق علیه باطل به نمایش گذاشتند اظهار داشت: شهدا با ایثارها و جانفشانی خود تجسم صفات عالیه و کمالیه شدند.

حجت‌الاسلام قاسم قاسمی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با مجاهدت امام(ره)، جانفشانی علما، مردم، جوانان و به برکت خون شهدا بیمه شد گفت: امروز دوران تثبیت و صدور پیام‌های انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران است و ما نیز بر سر سفره‌ای نشسته‌ایم که شهدا برای آن جانفشانی کردند.

قاسمی افزود: امروز در دنیا به برکت انقلاب اسلامی، مقالات متعددی در حوزه شهادت، ایثار و جهاد در حال چاپ و انتشار است و امروز دشمنان دیگر به واسطه جنگ نمی‌توانند بر باورها و عقاید شیعه پیروز شوند زیرا شیعیان دارای یک فرهنگ قوی هستند و به امام حسین(ع)، امام زمان(عج) و مقوله‌ شهادت‌طلبی و انتظار اعتقاد دارند. وی با بیان اینکه دشمنان از طریق شبهه‌افکنی درصدد تخریب باورهای شیعه هستند خاطرنشان کرد: هر روز شبهه‌های مختلفی در مورد کربلا و امام زمان(عج) توسط دشمنان انتشار می‌یابد و به دنبال تخریب باورهای شیعه هستند اما قطعاً به اهداف شوم خود نمی‌رسند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد شهر رشت با اشاره به رشادت‌های شهدا تصریح کرد: شهدا در هشت سال جنگ تحمیلی، سینه‌های خود را سپر بلا کردند و در مقابل دشمنان مسلح نظام ایستادگی کردند و مصیبت و سختی را همانند شربتی گوارا می‌دانستند و در برابر سختی‌ها صبر می‌کردند.

قاسمی با بیان اینکه شهدا به درجات بالای یقین به خداوند متعال رسیدند افزود: یقین یکی از ویژگی‌هایی است که انسان با ایمان به آن نائل می‌شود و شهدا به این درجه رسیدند و در طول هشت سال دفاع مقدس سختی‌های زیادی را پشت سر گذاشتند و مردانه جنگیدند.وی بیان کرد: امروز هم جوانانی هستندکه در تراز انقلاب اسلامی‌ بوده و به درجه یقین رسیدند و شک و تردید در وجود آنان از بین رفت از جمله شهید حججی و دیگر شهدای مدافع حرم که تردیدی به خود راه ندادند و به اوج یقین رسیدند و همانند شهدای دفاع مقدس، سینه خود را سپر بلا کردند و خداوند نیز آنان را به مقام عالی رساند.

قاسمی با بیان اینکه ادعای ما در مورد صدور انقلاب یک ادعای درست است افزود: امروز خاورمیانه تحت سلطه انقلاب اسلامی است و سوریه نیز مرز اقتدار جمهوری اسلامی است و یمنی‌ها نیز با ایستادگی خود به نوعی قدرت انقلاب و جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشتند. وی با اشاره به گفتمان جهانی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: گفتمان انقلاب اسلامی تبدیل به یک گفتمان جهانی شده و این به برکت خون شهدا است زیرا شهدا تربیت‌ شده مکتب اسلام و ائمه اطهار(ع) بودند و در این راه نیز به درجات عالی رسیدند./خبرگزاری تسنیم


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد
مجوز استفاده از قالب مذهبی نور برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید