رئیس پلیس راهور گیلان از افزایش تردد خودرویی در این استان خبر داد و گفت: همزمان با پایان یافتن تعطیلات تردد خودروها در گیلان افزایش یافته و وضعیت نگران‌کننده است.

سرهنگ امیر طالبی با بیان اینکه همزمان با پایان یافتن تعطیلات نوروزی ترددهای بین شهری و داخل شهری در گیلان افزایش پیدا کرده است اظهار داشت: مردم فکر می‌کنند که با پایان یافتن تعطیلات محدودیت‌های ترافیکی نیز تمام می‌شود و اخبار منتشر شده مبنی بر کاهش آمار مبتلایان به کرونا در گیلان نیز باعث شد که مردم بیشتر از روزهای قبل در خیابان‌ها تردد کنند.

وی با اشاره به اینکه مشکل ویروس کرونا و محدودیت‌های ترافیکی همچنان در استان پابرجا است، تصریح کرد: از ۸ فروردین تاکنون در گیلان بیش از هزار و ۴۰۰ خودرو اعمال قانون شده و ۳۵۰ خودرو نیز به پارکینگ انتقال یافتند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان همکاری و همراهی مردم در جهت رعایت محدودیت‌های ترافیکی و عدم ترددهای غیرضروری را عامل مهم کنترل شرایط فعلی در استان گیلان دانست و گفت: با اعمال محدودیت‌های ترافیکی و همچنین همراهی مردم از ۲۵ اسفند تاکنون درمجموع ۸۶ درصد فوتی‌های ناشی از تصادفات در گیلان کاهش پیدا کرده است.

طالبی خاطرنشان کرد: با توجه به بازگشایی ادارات از ۸ صبح امروز در سراسر خیابان‌ها و معابر شهرهای مختلف گیلان ترافیک ایجاد شد که نظیر آن را در ۲۰ روز گذشته نداشتیم به‌طوری که در برخی از خیابان‌های شهر رشت تراکم و کندی عبور و مرور را شاهد بودیم و همکاران ما مجبور به بازگشایی ترافیک شدند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه در شهرهایی نظیر لاهیجان و آستانه اشرفیه نیز شرایط ترافیکی همانند شهر رشت بود، افزود: اگر این وضعیت ادامه یابد مشکلات ما در استان گیلان دوچندان خواهد شد لذا همراهی و همکاری مردم با پلیس در جهت رعایت محدودیت‌های ترافیکی ضروری است.

وی از توقیف و جریمه خودروها در خیابان‌های شهرهای مختلف گیلان در روز ۱۶ فروردین خبر داد و عنوان کرد: عده‌ای از مردم پس از توقیف و جریمه خودروهای خود خواستار بخشیده شدن جرایم هستند اما نمی‌توان همه محدودیت‌ها را کنار گذاشت و مردم نیز باید با ما برای پایان دادن به وضعیت فعلی همکاری کنند.

طالبی از مردم استان گیلان خواست محدودیت‌های ترافیکی تا مدت زمان تعیین شده یعنی ۲۰ فروردین ماه را رعایت کنند و تصریح کرد: اعمال محدودیت‌های ترافیکی خواسته خود مردم بود و اگر آنها این شرایط را رعایت نکنند پلیس به‌تنهایی نمی‌تواند کاری کند و مأموران ما نیز با قانون شکنان با زبان قانون برخورد خواهند کرد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه بیشتر ترددهای امروز برای افراد بومی و ساکن استان بود گفت: تنها پلاک‌های مربوط به هر شهر می‌توانند در آن محدوده تردد کنند و مشخص است که به‌طور مثال ورود یک شخص از آستانه به رشت جزو ترددهای غیرضروری محسوب می‌شود و ما نیز با این دسته از افراد برخورد می‌کنیم.

منبع: تسنیم


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد
مجوز استفاده از قالب مذهبی نور برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید