در هشتمین روز از برگزاری کنسرتهای آنلاین توسط شهرداری تهران در قالب برنامه «نوروزخانه»، شب گذشته، جمعه ۱۵ فروردین‌ماه، گروه «گیل و آمارد»به سرپرستی و خوانندگی ناصر وحدتی در برج میلاد روی صحنه رفت.

شب گذشته جمعه ۱۵ فروردین ماه گروه موسیقی «گیل و آمارد» به سرپرستی و خوانندگی ناصر وحدتی در سالن همایش‌های برج میلاد به اجرای کنسرت آنلاین پرداختند.

ناصر وحدتی و اعضای گروهش در این کنسرت به اجرای آثار فولکوریک منطقه گیلان پرداختند.

نکته قابل توجه در این کنسرت اجرای مستمر قطعات و ترانه‌های فولکوریک و عامیانه گیلان توسط ناصر وحدتی و اعضای گروهش بود. وحدتی که در این کنسرت علاوه بر خوانندگی به نوازندگی سازهای کوبه‌ای نیز می‌پرداخت بیش از آنکه با مخاطبان و مردم صحبت کند به نوازندگی و خوانندگی پرداخت.

ناصر وحدتی نویسنده، پژوهشگر و خواننده ترانه‌های گیلانی است. او ترانه‌های خود را با تحقیق در روستاهای گیلان انتخاب می‌کند.

ترانه‌های «رعنا» و «آها بوگو»  که مشهورترین آثار فولکلوریک گیلکی به حساب می‌آیند و از شهرت ملی برخوردارند، بارها توسط ناصر وحدتی اجرا شده‌اند که در کنسرت شب گذشته نیز این اتفاق افتاد.

گفتنی است ناصر وحدتی که از سنین کودکی به موسیقی و خوانندگی روی آورده، سال‌هاست در زمینه جمع‌آوری اشعار ترانه‌ها و ملودی‌های محلی منطقه گیلان به فعالیت مشغول است.

ناصر وحدتی، فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۶۵ با حضور در گروه «شمشال» آغاز کرده و سپس با تشکیل گروه «گیل و آمارد» به برگزاری کنسرت‌های متعدد داخلی و خارجی پرداخته است.

دریافت دیپلم افتخار از چهل و پنجمین جشنواره موسیقی فولکلوریک جهان و  مقام دوم در بخش رقابتی موسیقی نواحی ایران در سال ۱۳۸۹، عناوینی هستند که توسط ناصر وحدتی و اعضای گروهش کسب شده‌اند.

 

ناصر وحدتی در دقایق پایانی کنسرت، ضمن تشکر از اعضای گروه «گیل و آمارد» به معرفی آنها پرداخت.

نیما برزگر (نوازنده تار)،  اصغر پورابراهیمی (نوازنده نی و سازهای بادی)، رامبد حسینی (نوازنده بربط)، علی پسندیده (نوازنده تار)، کامیار احسان (نوازنده سازهای کوبه‌ای) افرادی بودند که ناصر رحمتی را در کنسرت آنلاین شب گذشته همراهی کردند.

ناصر وحدتی و اعضای گروهش آخرین قطعه خود به اجرای سازهای کوبه‌ای اختصاص دادند.

یکی از اتفاقات رخ داده در کنسرت آنلاین ۱۵ فروردین ماه درج جمله صدای دست‌ها نمایشی است در پایین صفحه گیرنده‌ها هنگام تشویق حضار داخل سالن بود.

گ‍فتنی است، با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران، خوانندگان موسیقی پاپ و برخی گروه‌ها از جمعه ۸ فروردین‌ لغالیت ۲۱ فروردین‌ماه در قالب برنامه نوروزخانه به اجرای کنسرت می‌پردازند. زمان برگزاری این کنسرت‌ها ساعت ۲۱:۰۰ هرشب است.

 

ایلنا


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد
مجوز استفاده از قالب مذهبی نور برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید