به گزارش پژواک گیلان؛ استاندار گیلان با اشاره به رشد اقتصادی برخی مناطق جهان، گفت: این رشد و توسعه ناشی از ساختار اقتصادی مناسب و سیاستگذاری‌ و ارتباط مؤثر بین دولت و دانشگاه و صنعت است.

ارسلان زارع صبح سه شنبه در کنگره ملی همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی با تاکید بر صادرات محصولات، گفت: باید تسهیلات ویژه برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد کنیم تا علم و فناوری آنها نیز وارد استان شود.

استاندار گیلان با اشاره به رشد اقتصادی برخی مناطق جهان، بیان کرد: این رشد و توسعه ناشی از ساختار اقتصادی مناسب و سیاستگذاری‌های مناسب و ارتباط مؤثر و همکاری بین دولت و دانشگاه و صنعت است.وی با بیان اینکه پیشرفت متأثر از ارتباط متقابل بین دانشگاه و صنعت و دولت است، افزود: تقویت بین دانشگاه و سازمان‌های تحقیق و توسعه بخش صنعت و دولت به منظور توسعه مورد تاکید است و یکی از سیاست‌های دولت برای تقویت این ارتباط تقویت نهادهای واسطه‌ای است.

زارع با اشاره به اینکه با وجود اجرای برنامه‌های توسعه‌ای همچنان روند توسعه نیافتگی مناطق ادامه دارد، ادامه داد: استمرار تلاش دشمنان برای وابستگی کشور و تحریم، تقویت بین صنعت و دولت را مهم کرده تا نیازمندی‌های کشور به خصوص در حوزه تولید قطعات برطرف شود.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه منشأ تمام تحولات جهان از دانشگاه است، اضافه کرد: دانشگاه‌ها کانون کارآفرینی توسعه جوامع هستند و دانشگاه گیلان در آموزش و پژوهش و استفاده از ظرفیت نخبگان ظرفیت خوبی دارد.وی با بیان اینکه ارتباطات مؤثر و سازنده و پایدار بین مراکز علمی و صنعتی گیلان در قالب ارتباط صنعت و دانشگاه برای جامعه مؤثر است، تصریح کرد: این ارتباطات از مهم‌ترین شاخص‌های پیشرفت زیربنایی کشور است.

استاندار گیلان افزود: رفع نیازهای اساسی و ایجاد مزیت رقابتی در صنعت و ارتقای توان صادراتی نیازمند استفاده از دانش نوین و ارتباط مؤثر دانشگاه و صنعت و گسترش همکاری نظام مند است./مهر


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد
مجوز استفاده از قالب مذهبی نور برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید